Tobulos pieno putos paslaptis: kaip plakti pieną namuose?

Kava su pienu – antras pagal populiarumą kavos gėrimas, kurį renkasi lietuviai. Balta kava mėgaujamasi visur: namuose, svečiuose, kavinėse; mėgaujamasi ja tiek prie pusryčių, pietų stalo ar net vakare. Kava gardinama ne tik gyvulinės kilmės pienu, bet ir augalinės: sojų, avižų, migdolų, kokosų ar kt. Kavinėse patiekiama kava išsiskiria savo skoniu dėl vienos priežasties – […]

Kava su pienu – antras pagal populiarumą kavos gėrimas, kurį renkasi lietuviai. Balta kava mėgaujamasi visur: namuose, svečiuose, kavinėse; mėgaujamasi ja tiek prie pusryčių, pietų stalo ar net vakare. Kava gardinama ne tik gyvulinės kilmės pienu, bet ir augalinės: sojų, avižų, migdolų, kokosų ar kt. Kavinėse patiekiama kava išsiskiria savo skoniu dėl vienos priežasties – pieno paruošimo. Tobulą pieno putą suplakti galima ir namuose – tereikia žinoti kelias gudrybes ir mėgstamiausią kavos gėrimą pasigaminsite tiesiog savo virtuvėje.

Kava su pienu – ne tik balta kava

Paminėjus frazę „kava su pienu“ dažnai mums kyla juodos kavos, pagardintos šlakeliu pieno, vaizdiniai. Visgi, šis terminas apima kur kas daugiau. Gardinant juodą kavą skirtingu kiekiu pieno ir kitų priedų, galima paruošti daugybę skirtingų gėrimų iš tų pačių kavos pupelių. Populiariausiomis kavomis su pienu laikomos latė, kapučino, flat white, moka ir makiato.

Latė kava – pienas, pienas ir dar kartą pienas! Tai klasikinės espresso kavos, didelio kiekio karšto plakto pieno ir storo sluoksnio pieno putos trio. Latė yra silpna kava, todėl yra vartojama bet kuriuo metu. Ji gali būti gardinama įvairiais priedais: cukrumi, saldikliais, sirupais, prieskoniais.

Kapučino kava – jei latės sudėtyje rasime du trečdalius pieno, tai kapučino – du trečdalius pieno putų. Tai nestiprus gėrimas, pagamintas iš espresso kavos ir didelio kiekio iki putų išplakto pieno. Latė gali būti gardinama įvairiais prieskoniais, šokoladu, sirupais, cukrumi.

Flat white kava – espreso kavos ir karšto plakto pieno duetas. Flat white gali šiek tiek priminti latė kavą. Skirtumas tas, kad latė kavoje yra daugiau pieno putų, nei flat white. Ši kava taip pat gali būti gardinama įvairiais priedais.

Moka kava – karšto plakto pieno, karšto šokolado ir espresso kavos lygiomis dalimis junginys. Karštas šokoladas kavai suteikia išskirtinio intensyvaus skonio, o plaktas pienas prideda švelnumo. Dėl sodraus skonio moka retai papildomai gardinama kitais priedais.

Makiato (macchiato) kava – tai gėrimas, artimiausias mūsų kasdienei balintai kavai. Makiato sudaro dvigubu vandens kiekiu pagaminta espresso kava ir nedidelis karšto pieno šlakelis. Šis gėrimas gali būti gardinamas cukrumi, sirupais, prieskoniais, saldikliais ar kt.

Kaip plakti pieną namuose

Šilkinė pieno puta – tobulo kavos skonio paslaptis. Tinkamai paruošti pieną bet kokiam kavos gėrimui nėra sudėtinga. Tereikia žinoti kelis dalykus. Pirmiausia, kavai gardinti tinkamesnis bent 3 g / 100 g baltymų turintis pienas. Tam, kad namuose pavyktų suplakti tobulą putų kiekį labai svarbu naudoti šaltą pieną. Šiltame piene pradeda skaidytis baltymai ir suplakti tirštą putą be specialios įrangos tampa itin sunku. Pieną galima plakti tiesiog elektriniu plakikliu, šluotele arba prancūzišku kavinuku (supylus pieną į kavinuko indą uždėti stūmoklį ir plakti daug kartų staigiais judesiais jį spaudžiant žemyn ir traukiant aukštyn). Tobulai pieno putai išgauti reikėtų pradėti pieną plakti nuo viršaus: elektriniu plakikliu ar kitu įrankiu pradėkite plakti pieno paviršių ir iš lėto leiskitės gilyn, kol iš pradžių susidarę pieno burbuliukai pavirs į vientisą putą, o bendras pieno kiekis padidės du–tris kartus. Išėmus plaktuvą indelį su pienu galite švelniai pasukti, kad susidaręs putų sluoksnis išsilygintų. Tokiu būdu galima plakti tiek riebesnį, tiek liesesnį pieną, pieną be laktozės ar net augalinį pieną.

Kava internetu: didelis pasirinkimas vienoje vietoje

Plaktu pienu galima gardinti tiek iš espresso kavos pupelių, tiek iš rūšinių, klasikinių ar kavos pupelių be kofeino paruoštą kavą. Pabandykite tobula pieno puta paskaninti kavą iš mylimiausių kavos pupelių. O gal dar neturite mėgstamiausios kavos rūšies? O, galbūt, norite išbandyti kažką naujo? Kviečiame užsukti į šviežiai skrudintos kavos namus cofmos.lt ir išsirinkti norimą skonį. Tai namai, kuriuose gyvena kokybė, autentiškumas, unikalumas ir skaniausia kava Vilniuje ir visoje Lietuvoje!

Kiti straipsniai

Kavos pupelės namuose: kaip jas laikyti?

Kava, ar kavos pupelės randamos, ko gero, visuose namuose. Lietuviai taip pamėgę šį gėrimą, kad tiesiog neįsivaizduoja ryto be garuojančio šio gėrimo puodelio. Bet ar žinote, kad blogai sandėliuojama šviežiai [...]
Skaityti

Kada kava tampa rūšine kava?

Ar esate kada ragavę tikros rūšinės kavos? Tokios, kuri savo tobulai subalansuotu skoniu, atrodo, kiekvieną pokalbį paverčia daug malonesniu, o kiekvieną poilsio minutę – ilgesne. Tobulą kavos puodelį pasiruošti nesudėtinga [...]
Skaityti

Kaip pasirinkti tinkamo skrudinimo kavą?

Šviežiai skrudinta kava – kiekvieno gero ryto ingredientas. Ko gero, esate pastebėję ant kavos pakuočių esančią informaciją apie kavos skrudinimą. Dažnai kavos skrudinimo lygis nurodomas žodžiais „Šviesaus“, „Vidutinio“, „Vidutiniškai tamsaus“ [...]
Skaityti